Повернутися до звичайного режиму

День Соборності України

Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Такою датою для України стало22 січня 1919 року- день ухвали Акту Злуки ЗУНР І УНР. Цій даті судилося навічно увійти в історію України величним національним святом -Днем Соборності.

Поняття “соборність” з’явилось у нашому науковому й політичному лексиконі порівняно недавно. Насамперед, слід підкреслити, що соборність не є явищем лише суто українським. Це загальна, органічна ознака будь-якої нації, – неодмінна умова її розвитку й процвітання. Вона означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. Це – один з найзаповітніших ідеалів багатьох народів світу. По-друге, соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, побудови процвітаючої демократичної національної держави.
День соборності України: історія
Історично українські землі часто входили до складу різних країн – Польщі, Росії, Румунії, Австро-Угорщини. Об’єднати державу намагалися видатні українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. Тому підписання Акта соборності в 1919 році стало святом для всіх українських патріотів, які продемонстрували могутню волю до етнічної й територіальної консолідації, а також самовизначення як незалежної та об’єднаної нації.
День соборності України: святкування
Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України — Хусті. Це була наймасовіша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців — понад 30 тисяч учасників.
В сучасній Україні на державному рівні вперше святкували цей день вже у 1999 році.
День соборності України: символи
Живий ланцюг— символ та головна традиція Дня соборності України. Сьогодні це свято відзначають створенням живих ланцюгів, які об’єднують Західну і Східну частини країни. Перший такий ланцюг створили в 1990 році, коли понад мільйон патріотично налаштованих українців взялися за руки і об’єднали шлях з Києва до Львова.
У XXI столітті ця традиція стала поступово відроджуватися. Зазвичай близько тисячі людей збираються в живий ланцюг на київському мосту Патона, символічно об’єднуючи таким чином правий і лівий береги Дніпра.
В інших містах України також утворюють символічний живий ланцюг. Усі охочі беруть із собою державні жовто-блакитні прапори та приєднуються, ставши частинкою ланцюга.
ДАВАЙТЕ І МИ СПРОБУЄМО СТВОРИТИ ТАКИЙ СИМВОЛІЧНИЙ ЖИВИЙ ЛАНЦЮГ. НА ДАНИЙ ЧАС ІЗ ЧЛЕНАМИ СВОЄЇ СІМ*Ї. АДЖЕ ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ ІЗ СІМ’Ї. "МІЦНА СІМ’Я - МІЦНА ДЕРЖАВА".
Чекаємо цікаві фото
І ще трохи нашої шкільної історії

Нас об’єднала маскувальна сітка, яку ми сплели нашим воїнам-захисникам. 2017р....

/Files/images/IMG_1275.JPG

Нас об’єднав спортивний дух...

/Files/images/DSC_0047.JPG

Нас об’єднала сільськогосподарська робота

/Files/images/IMG_20170918_130132.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 42

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.